Hoşgeldin Ziyaretçi

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sayfalarınız için en ideal reklam yerleşimi nasıl olmalı ?
Merhaba arkadaşlar daha önceden her isteyen arkadaşım ile ÜCRETSİZ olarak reklam yerleşimi konusunda rapor hazırlamaktaydım, işlerimin yoğunluğu ve artan talepler üzerine pek fazla vakit bulamamamdan dolayı mini bir makale yazmaya karar verdim.

Reklam yerleşimi konusunda genellikle WP siteler başvuru yapmasından dolayı örnek olarak bir WP sitesini kullanacağım.

Web sayfanıza ekleyeceğiniz Metin reklamların renk uyumları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarda belirttiğim renk uyumunu yeni palet olarak oluşturduktan sonra sitemiz için en uygun reklam yerlerini belirlemeye geldi.

Herzaman reklam yerleştirmeden önce mause'un en fazla tıklandığı bölgeleri seçmemiz gerekir. Mutlaka ama mutlaka uygun bir yere örnekteki gibi 728 * 15 - 5 bağlantı/birimkullanmanızı öneririm. 

Metin reklam ve Resim reklam eklerken reklamların size zarar vermesinden de kaçınmamız gerekir, şöyle ki; ben kendi okey sitem için asla ve asla metin reklam kullanmamaktayım bunun sebebi ise okey ile ilgili reklamların genellikle metin reklamlardan oluşmasından dolayıdır neden kullanıcımı başka sitelere yönlendireyim. Bu yüzden sitem için Resim reklam daha cazip geliyor ama yok benim kullanıcım başka siteye giderse gitsin dersen kesinlikle fazla kazanmanız için Metin reklam birimini öneriyorum. (Her site için geçerli olmasada genel olarak)

Eklediğiniz reklamları mümkün mertebe en az 1 hafta test edin değerlerini karşılaştırın ona göre değiştirme yapın arkadaşlar.
Teşekkür verenler:
Yararlı konu teşekkürler.
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 5 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping