Hoşgeldin ZiyaretçiKonuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ChangUonDyu Sohbet Paneli Güvenlik Önlemleri
#1
1- Plugin aktif ise pasifleştirin.

2- chatbox klasörünün içine MyBB'nin index.html dosyalarından birini koyun örnek olarak inc klasörünün içindeki index.html dosyasını kullanın.

3- chatbox klasörünün içindeki index.php dosyasını Notepad ile açın. Ctrl+F kombinasyonu ile arama penceresini açın, değiştir sekmesine gelin, Aranan bölümüne: message.php Bununla değiştir bölümüne: kendinize göre bir isim yazın. Örnek: 123456.php Tümünü değiştir butonuna tıklayın ve dosyayı katdedip kapatın.

4- chatbox klasörünün içindeki message.php yi yukarıda ne olarak değiştirdiyseniz o şekilde yeniden adlandırın. Örnek : 123456.php
inc/plugins/changfcb.php dosyasını Notepad++ ile açın. Ctrl+F kombinasyonu ile arama penceresini açın, değiştir sekmesine gelin, Aranan bölümüne: index.php Bununla değiştir bölümüne: kendinize göre bir isim yazın. Örnek: 654321.php Tümünü değiştir butonuna tıklayın. Tekrar Ctrl+F kombinasyonu ile arama penceresini açın, değiştir sekmesine gelin, Aranan bölümüne: archive.php Bununla değiştir bölümüne: kendinize göre bir isim yazın. Örnek: arsiv123.php Tümünü değiştir butonuna tıklayın ve dosyayı katdedip kapatın.

5-chatbox klasörünün içindeki index.php yi inc/plugins/changfcb.php nin içinde ne olarak değiştirdiyseniz o şekilde yeniden adlandırın. Örnek : 654321.php

6-chatbox klasörünün içindeki archive.php dosyasını Notepad++ ile açın. Ctrl+F kombinasyonu ile arama penceresini açın, değiştir sekmesine gelin, Aranan bölümüne: archive.php Bununla değiştir bölümüne: inc/plugins/changfcb.php nin içinde ne olarak değiştirdiyseniz onu yazın. Örnek: arsiv123.php Tümünü değiştir butonuna tıklayın ve dosyayı katdedip kapatın.

7-chatbox klasörünün içindeki archive.php yi inc/plugins/changfcb.php nin içinde ne olarak değiştirdiyseniz o şekilde yeniden adlandırın. Örnek : arsiv123.php

8-Şimdide chatbox klasörünün ismini istediğiniz bir isimle değiştirin. Aynı şekilde Admin paneli >> Ayarlar >> ChangUonDyU - Sohbet Eklentisi >> Chatbox Adres bölümünü de aynı isim ile değiştirin.

9-Ek olarak birde şu silme komutu olan /prune yi /sil olarak değiştirmek için chatbox klasörünün içindeki config.php dosyasını Notepad++ ile açın. Ctrl+F kombinasyonu ile arama penceresini açın, değiştir sekmesine gelin, Aranan bölümüne: /prune Bununla değiştir bölümüne de: /sil yazın, tümünü değiştir butonuna tıklayın ve dosyayı katdedip kapatın. Artık panelde /prune yerine /sil yazınca tüm mesajlar silinecek..
Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -