Hoşgeldin Ziyaretçi

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaichou wa Maid-sama! Tanıtım
dtX2ZJ9.jpg?resize=660%2C371

Tür: Komedi, Romantizm, Okul, Shoujo

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2010 – 24.09.2010

Bölüm Sayısı: 26

Yönetmen: Sakurai Hiroaki

Firma / Stüdyo: J.C. Staff, Geneon Universal Entertainment, Hakusensha, Half H.P Studio, Sentai FilmworksL

Müzik: Maeguchi Wataru

Başlıca Seiyuular: Fujimura Ayumi (Ayuzawa Misaki), Okamoto Nobuhiko (Usui Takumi)

Anime: Kaichou wa Maid-sama!

Mangaka: Fujiwara Hiro

Opening: Saaya Mizuno – My Secret

Ending: Heidi – Yokan, Heidi – Loop

Sevimli ve eğlenceli seri, Seika Lisesi’nde geçmektedir. Bu okul uzun yıllar erkek lisesi olarak hizmet vermiş fakat yakın bir tarihte karma eğitime geçmiştir. Önceden all-boys’ school olan Seika Lisesinin vahşi ve haylaz öğrencileri yüzünden kızlar için korkunç bir yer olarak adı çıkmıştır. Okul daha yeni yeni kız öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Erkeklerin çoğunlukta olması, genelde kızların zor durumda kalmalarına yol açmaktadır.

MA0NDA2.jpg?resize=660%2C371

Resimde gördüğünüz sevimli kızımız Ayuzawa Misaki serinin ana kahramanı. Misaki, annesi Minako ve kız kardeşi Suzuna ile berabar yaşar. Ayuzawa kardeşlerin babası Sakuya ailesine büyük bir borç bırakarak ortadan kaybolur. Bu olay Misaki’nin erkeklere karşı derin bir nefret duymasına sebep olur (centilmen erkekler bunların dışında tabii)

EK3eFEi.jpg?resize=660%2C371

Misaki herkese yardım etmek isteyen, çok iradeli ve iyi niyetli bir genç kızdır. Kızımız erkeklerden hiç hoşlanmaz, hatta nefret eder; bazen de erkek öğrencilere sebepsiz yere bağırır. Bu huyu yüzünden de pek çok erkek ondan nefret eder. Misaki okuldaki erkeklerin disiplinsiz, rahat ve asi tutumlarından kız öğrencileri korumaya kendine görev edinir. Seika Lisesi’nin tüm kız öğrencileri de Misaki’ye son derece güvenirler ve bağlıdırlar. Baş kahramanımız çok çalışır ve öğretmenlerinin de güvenini kazanarak erkek öğrencileri dizginlemek için öğrenci konseyi başkanı olmayı başarır. Okulun ilk bayan öğrenci konseyi başkanı olur.

Misaki ne kadar sıkı ve sert davranıyor olsa da aslında okulu ve erkek öğrencileri çok önemsemekte, değer vermektedir. Bunu da okul dışından öğrencilerle sorun yaşayan bazı erkek öğrencilerin yanında dik durmasıyla göstermiştir.

lIrGHdK.jpg?resize=528%2C567

Okulda son derece otoriter olan Misaki’nin bir sırrı vardır. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için okul sonrasında Maid Latte isimli bir cafede çalışır. Bu maid cafedeki tüm garsonlar bayandır ve kurallara göre hizmetçi gibi giyinerek müşterilere “Goshujinsama” diye hitap ederek tam bir hizmetçi gibi davranmaları gerekmektedir. (Goshujinsama – ご主人様: patron, hazretleri, my master, efendim gibi bir anlamı var.)

zEbbkGf.jpg?resize=660%2C371

Misaki part-time işinin okulda duyulmasını ve okuldaki şöhretinin tehlikeye düşmesini istemez. Bir gün okulun popüler çocuğu Usui Takumi, Misaki’yi görür. Okulda başa çıkamadığı tek kişi olan Usui’nin bu sırrını öğrenmesi ile o günden sonra Misaki’nin hayatında çok çılgın değişmeler başlayacaktır.

VPALHPW.jpg?resize=660%2C371

Usui Takumi, Misaki’nin Maid Latte adındaki bir maid cafede part-time olarak çalıştığını öğrenen ilk kişidir.

X9YhBUR.jpg?resize=660%2C371

Okulun geri kalanından bunu kendi isteğiyle gizli tutar ve her zaman da Misaki’ye yardım eder, ona destek olur.

eCU4hNd.jpg?resize=660%2C371

Usui düzenli olarak olarak Misaki’ye ondan hoşlandığını söyler ama tabii Misaki her seferinde Usui’ye bir güzel fırça atar. Misaki, Usui’nin davranışlarını şaka ve taciz olarak algılar. (Nitekim de pek yanılmıyor, ben de görsem Usui’ye sapık derdim herhalde. Gene de ideal tip de demek istiyorum. Kendisi çok uç noktada bir karakter.)

OFb5WKU.png?resize=660%2C372

Popüler, çekici ve biraz da vurdumduymaz bir genç olan Usui Takumi, hizmetçi kıyafeti içinde gördüğü Misaki’yi çok ilgi çekici bulur ve Misaki ile uğraşmaya, onu tatlı tatlı gıcık etmeye başlar.

F6ApxfP.jpg?resize=660%2C379

Seride inanılmaz tatlı sahneler var. Üstelik çizimleri de çok güzel. Kaçırmanızı istemem. Benim favorilerim arasında olan bir anime Kaichou wa Maid-sama.

A4Hztj1.jpg?resize=660%2C371

Eklemeden de geçemeyeceğim, Usui’nin seslendirmeni Okamoto Nobuhiko aynı zamanda Bakuman’dan Niizuma Eiji’nin de seslendirmeni. Ben zar zor bağdaştırdım, siz ne düşünüyorsunuz bilemeyeceğim. Smile Nobu-san gerçekten de süper bir yetenek. Başka pek çok bilindik animede seslendirme yapmış kendisi.

0tReBJe.jpg?resize=660%2C373

Göze, kulağa hem de sıcacık romantizmiyle kalbe çok iyi hitap eden bu seriyi atlamayınız derim. İşte size bir başlangıç…

Acı ve Ölüm Sadece Eğlencenin Maliyetidir...
Teşekkür verenler:
Teşekkürler.
Teşekkür verenler:
Yaklaşık bir sene önce tek gecede bitirdiğim animedir. Konu olarak söylendiği üzere yeşilçamı aratmaz, ancak taslaktaki o klişeliği aşıp olaylara ve olayların/karakterlerin işlenişine girdiğimizde gerçekten güldürür. Önerimdir.
Teşekkür verenler:
ewt önerimdir ilk izlediğim anime mangasınıda okudum süper

Acı ve Ölüm Sadece Eğlencenin Maliyetidir...
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 4 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping