Hoşgeldin Ziyaretçi

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domain Güvenliği Nasıl Sağlanır?
1. Adım

> Domaine Reglenmiş mail <

> Gerçek olan kişisel bilgiler<

Yukarıdaki yazdığım bilgiler kimseye verilmemelidir. Özellikle Reg (kayıt) mailini kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Kullanmazsanız siz kazançlı çıkarsınız. Domaininize el koymak isteyen birisi varsa Reg (kayıt) mailine erişim sağlamak isteyecektir. Reg mailinizi kullanmazsanız daha güvenli olur.

2. Adım

Saldırıyı gerçekleştirmek isteyen hacker, domainizi ele geçirmek için ” Brute – Attack ” yapabilir. Bu yüzden şifrenizin tanımsız olması gerekir. Şifrenizi oluştururken sadece harf ve sayı kullanmaktan kaçının. Örnek vermek gerekirse “” 3n0y3d!+ “” burda anlatmak istediğim gerekirse harf,sayı ve farklı karakterlerle kullanın. Örnekte Eno7 yazdık ve sonuna artı işareti koyduk.
3. Adım

Domaininizin whoisini çeken kişi, domaininizin süresi bittiğinde, sizin bilginiz olmadan, söz konusu domaini yeniden kendisi satın alabilir. Bu durumda daha dikkatli olmalısınız.

4. Adım

Yukarıda anlattığım gibi Reg mailinizin hack edilmesi sonucunda domaininizden olabileceğinizi söylemiştim. Bunun yanında;
> Gelen her maili okumayın
> Gelen maillerde bir linke tıklamanız istenirse mümkün olduğunuzca tıklamayınız. Şayet tıklarsanız size saldıran kişi cookielerinizi ele geçirebilir ve saldıran kişi cookieleri kullanarak hesabınıza erişim sağlayabilir.

5. Adım

Bu adımlar önerilerimle olacaktır.

> İyi bir AntiVirüs programını kullanınız ve bunun yanında işletim sisteminizin güvenlik duvarını etkin hale getiriniz.

> Gizli sorunuzun cevabını tanımsız hale getiriniz. Yakın arkadaşınızın bile tahmin edemeyeceği birşey yapınız. Örneğin soruda En Çok Sevdiğiniz Yemek yazıyorsa buna cevap olarak bir yemek ismi yerine mantıksız türden bir cevap yazınız.

-En Sevdiğiniz Yemek Nedir?

-Cevap: Eno7 Security

> Şifrenizi kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde oluşturun. Uzun şifre oluşturmayın fakat güçlü şifreler oluşturun.

Son olarak bilgisayarınızın başından ayrılırken, cookieleri yani internet geçmişini temizleyiniz.
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 4 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping